2018-07-10
2018-06-20
2018-06-18
2018-03-07
2018-03-06

Update #18

Hello, after the break. The wedding was very successful and I am very satisfied, if not all these preparations for me personally it could last and last. Already after the holiday, so I went back to work and to expand the server features.

1. Priests in temples have stopped giving wedding outfits, players who have picked them can keep them.

2. A PVP system was introduced. In the arena above the temple, you can no longer fear your death, when HP is down to 0, the player is resurrected on the floor below. At this moment, normal PVP zones are activated on both Rotworm caves and Bear cave. The system of skulls (eg yellow skull after attacking the player who beats us) and counting frags is still in the testing phase, but botters in these areas can already start to fear.

3. In the tasks has been unlocked the possibility of multiple execution. Between the completion of one and the re-start must pass 24 hours. We have also fixed an issue with tasks for bringing items.

Another update I hope will bring the long awaited Norseman Quest, and access to Crystal Spiders and Ice Witch. I will also fix any errors reported by the last days. One of the next big things will be to improve the cast system with a simple stream on the website, split outfits bonuses also for single outfits and a few other things.

See you in the game, hear you in chat!

Update #17

Hello.

This weekend I have my wedding so I will developed the server not as a bachelor anymore, but as a husband. I hope I will have more strength, and free time as much as I have so far. On this occasion, anyone who guesses the name of the future wife and pronounces it to one of the temple priests for the next few days will receive a permission to wear Wedding Outfit.

I'm coming back to work on the server on Sunday, but I know that the Rokkgaard team and our tutors will be happy to play with you as they have done so far. So...

See you in game, hear you on chat!

Update #16

For english version please visit this thread on OTLand.

Update #15.1

Witam w kolejnym, mniejszym update.

Od dziś, aby sprawdzić jaki boss nie został jeszcze pokonany będzie można zapytać o to władcę danego miasta, wystarczy się z nim odpowiedni przywitać i zapytać o "monsters", a król wskaże nam jaki potwór chodzi jeszcze po mapie.

Wprowadziliśmy w życie wyniki dwóch ostatnich ankiet:

 • od teraz można wykonywać Annihilator Quest wielokrotnie, nawet jeśli dana postać wcześniej wykonała już Quest
 • limit dozwolonych postaci na MC zostaje zmniejszony z 4 na 3 - przypominamy, że w dalszym ciągu na wszelkiego rodzaju eventach czy najazdach obowiązuje limit 1 postaci danego gracza i będziemy się teraz także i temu uważniej przyglądać

Poprawiliśmy także błąd związany z naliczaniem bonusów za progi poziomowe. W ciągu najbliższych dni poprawimy stan kont graczy.

Do zobaczenia w grze, do usłyszenia na czacie!

Update #15

Witam w kolejnej porcji nowości. Serwer pracuje już niemal nieprzerwanie od 5 miesięcy, w bazie mamy 950 postaci na 750 kontach, wiele rzeczy się zmieniło w tym czasie, ale też wiele się zmieni w przyszłości.

1. Jak to przy każdej poważniejszej usterce bywa, aktywujemy w ramach rekompensaty dodatkowe bonusy. Ostatnio taka przerwa miała miejsce 16 maja i była spowodowana błędem wyłącznie po stronie serwerowni. Dodatkowo, mając na uwadze wczorajszy Dzień Dziecka, przez najbliższe 3 dni (od piątku 06:00 do poniedziałku 06:00) przygotowaliśmy następujące bonusy:

 • 1,5x więcej doświadczenia
 • 2x większy loot niż na co dzień (4x zamiast 2x)
 • skill rate 9x zamiast 7x

2. Zostały dodane długo oczekiwane i przez Was i przez nas taski. Ich dokładniejszy opis znajduje się w poradniku pod tym linkiem.

3. Zostały dodane nagrody za awanse co 50 poziomów. Aktualnie lista kształtuje się w następujący sposób:

 1. 50 poziom - 10,000 gp
 2. 100 poziom - 30,000 gp
 3. 150 poziom - 50,000 gp oraz Stamina Potion
 4. 200 poziom - 100,000 gp, Stamina Potion oraz 1 punkt do dowolnie wybranego przez gracza skilla (gracz otrzyma specjalny papirus w którym wpisze wybraną nazwę)

Gracze, którzy mają obecnie wyższy poziom niż któryś z progów wystarczy, że wbiją dowolny poziom, a system sam wyrówna zaległości.

4. Tom rozszerzył swoją ofertę o kolejne pozostałości potworów, a odnosząc się do propozycji z forum, Rashid skupuje część przedmiotów po nowej cenie:

 • Double Axe będą skupowane po 420 gp
 • Dwarven Shield będą skupowane po 200 gp
 • Orcish Axe będą skupowane po 400 gp
 • Plate Legs będą skupowane po 250 gp
 • Scale Armor będą skupowane po 200 gp

5. Do grona zespołu dołączył tajemniczy Gamemaster. Gdy nie ma mnie, Mistrza Zen bądź Crissa, będzie on losowo sprawdzał, czy gracze uganiający się za potworkami, na pewno siedzą przy komputerze i odpowiednio nagradzał wycieczką do więzienia.

6. Do podglądu postaci na stronie zostały dodane informacje na temat posiadanego domku oraz przynależności do gildii. W najbliższym czasie pojawi się także oddzielna zakładka dedykowana domkom w obu miastach.

7. Zostały poprawione błędy z przyznawaniem punktów w Lotto, poprawione niektóre statystyki potworów, usunięte bądź zmienione ograniczenia z niektórych broni i opancerzenia, przyznawanie paczki u Sneaky Joe, błędy ze zmianą hasła i kilka innych, mniejszych błędów.

W najbliższym czasie skupimy się na rozszerzeniu tasków o możliwość walki z bossami oraz pozostałych punktach opisanych w poradniku, a także pojawi się nowy teren oraz Quest na dostęp do Ice Spiderów i pozostałej lodowej części Glacius.

Jak zawsze zachęcamy do gry, to dzięki Waszej aktywności i obecności tutaj stale znajdujemy się już w top20 polskich serwerów (na podstawie listy z https://poland.otservlist.org

Do zobaczenia w grze, do usłyszenia na czacie!