2018-06-18
2018-03-07
2018-03-06
2018-02-12
2018-01-18

Przerwa

Hello my dear players.

Today I will close the server about 6 P.M. local time and we will start making preparation for start. Whole database will be cleaned, then I will post advertisements on few websites and later I will unlock account creation. Server will start for sure at 1 January at 00:00, but I won't stop working on it. More info will be shown tomorrow.

---------------------------------------

Witam drodzy gracze.

Dziś około godziny 18 zamknę serwer i rozpocznę przygotowania do startu. Cała baza danych zostanie wyczyszczona, następnie zamieszczę licznik na stronie oraz zareklamuję serwer na kilku bardziej popularnych forach. Dopiero po tym, zostanie odblokowana możliwość zakładania kont. Serwer wystartuje bez względu na wszystko 1 stycznia równo o północy, lecz to nie oznacza koniec prac nad nim, które dalej będą przez nasz zespół kontynuowane. Więcej informacji pojawi się w dniu jutrzejszym.

Przygotowania do startu

Witajcie. Wg planu za nieco ponad 10 dni ruszy pierwsza edycja serwera. Sporo rzeczy udało mi się zrobić w ciągu 3 miesięcy, lecz jeszcze sporo mi zostało. Przez najbliższe 10 dni postaram się doprowadzić serwer do stanu grywalności, jednak po starcie będę sukcesywnie dodawał wszelkie zapowiadane przeze mnie rzeczy. 1 stycznia zostaną uruchomione dwa serwery 8.60 - Legera jako serwer z niskim expem oraz Hegera z nieco wyższym. Najbliższe 2 miesiące oraz liczba graczy na każdym z nich pokażą który zostanie na stałe i będzie na kolejnej edycji 1 marca, a który odpadnie. Poniżej lista rzeczy z minionego tygodnia, a po więcej szczegółów zapraszam na forum.

1. Dodałem listę outfitów wraz z bonusami.

2. Poprawiłem Quest Loga oraz dodałem ranking wykonanych questów.

3. Poprawiłem loot wszystkich potworków na serwerze, zgodnie z % z Tibia Wiki.

4. Dopóki nie zrobię w pełni działającego systemu karania botów na AFK, dla supportu została dodana komenda wysyłająca gracza do więzienia.

5. Dodałem historię online z ostatnich 5 dni dla każdego gracza.

6. Dodałem możliwość wyboru serwera oraz początkowego miasta przy zakładaniu postaci.

7. Przebudowałem menu na stronie, pogrupowałem niektóre zakładki.

8. Poprawiłem kupowanie piłki u Lee'Delle, działanie scyzoryka, ograniczenia na knight set, klucz u Seymoura do training roomu.

9. Została dodana ankieta z proponowanymi poziomami exp-rate dla obu serwerów. W przypadku zaznaczenia opcji "inny" bardzo proszę o wejście w zakładkę "wylicz exp rate" po prawej stronie menu nad zegarem, dobranie własnych parametrów, wygenerowanie tabelki, skopiowanie linku znad niej oraz o wklejenie go w wątku na forum dotyczącym tego newsa. Dzięki!

P.S. Opcje ankiet jeśli ktoś już zagłosował i widzi jedynie wyniki to:

Kolejna porcja nowości

Do startu coraz bliżej, rzeczy zrobionych coraz więcej, lecz prace dalej trwają, czas na krótkie podsumowanie minionego tygodnia.

1. Przepisałem na nowo wszystkie questy z reala, tym razem z działającym quest logiem, więc każdy kto chce mieć zaliczony dany quest musi go przejść na nowo.

2. Gracze będą dostawać po 10 cap za poziom, szybkość regeneracji życia to teraz 5 hp / 6 sekund oraz 4 mana / 6 sekund.

3. W sklepie pojawił się zapowiadany wcześniej scyzoryk oraz stamina potion.

4. Przeniosłem datę zapisu świata na godzinę 7 rano. Podczas rozwoju serwera coraz więcej zmian muszę wrzucać podczas jego zapisu, więc o nowej godzinie łatwiej mi tego dopilnować.

5. Luminis zyskał dwóch NPC, jeden w świątyni oraz drugi w depot, który skupuje przedmioty z dodatkowych mobów, więcej NPC w przygotowaniu.

6. Został dodany quest na potiony, więcej szczegółów zna NPC Rachel.

7. Wraz z maperem przebudowaliśmy statek na Rookgaardzie oraz budynek z czarami, przed startem kilka terenów także zyska świeży wygląd.

8. Mikołaj obecny na czas okołobożonarodzeniowy w świątyni, przygotował dodatkowo scyzoryk oraz backpack of holding dla graczy z poziomem 20 i wyższym.

9. Dla tutorów zostało przygotowane narzędzie do pomocy sprawdzania lootu z potworków, w obecnym tygodniu skupię się między innymi właśnie nad ich poprawą.

10. Widok postaci został znacznie rozbudowany. Dodałem podgląd skilli, ekwipunku, pasków życia i many, podgląd wykonanych questów, a prawie każda z opcji jest możliwa do ukrycia po zalogowaniu na swoje konto i przejściu na widok postaci.

11. Przy zakładaniu postaci dodałem możliwość założenia postaci na Luminis, w tym tygodniu pojawią się w okolicy świątyń teleporty do zmiany zameldowania postaci.

12. Ponieważ do zaplanowanego startu zostały niecałe 3 tygodnie, czas podjąć decyzję jakie exp rate będą na obu serwerach - z wyższym i niższym exp rate. W tym celu przygotowałem narzędzie do ręcznego testowania najlepszych paramaterów - http://rookgaard.pl/exprate . Rezygnuję ze starego modelu ustawiania exp rate dla przedziałów 1-50 lvl, 50-100, 100-150 itd na rzecz zmiennego rate praktycznie co każdy poziom.

13. Jestem w połowie prac nad dodawaniem gildii, aktualnie działa ich lista i ich podgląd, a na dniach pojawi się możliwość ich zakładania i własnoręcznego przetestowania.

14. Aby odciążyć serwer, do wyświetlania niektórych elementów korzystam z publicznie dostępnych zasobów w sieci. I tak, outfity będę ładował ze strony http://outfit-images.ots.me/, a widok przedmiotów ze strony http://items.znote.eu/

15. Zaktualizowałem widok mapy na stronie głównej o najnowsze tereny.

16. Zaktualizowałem zakładkę "informacje o serwerze" o najnowsze postanowienia, część z nich, jak częstotliwość aktualizacji zostanie na stałe, a część możliwe, że się zmieni.

17. Dodałem prostą wyszukiwarkę postaci w prawym menu.

18. Naniosłem kilkanaście poprawek w samej mapie.

19. Zreorganizowałem grupy na serwerze, dodałem narzędzie do łatwego zarządzania grupami.

Po dokładniejszy opis zapraszam standardowo na forum.

Komplet terenów i prace nad questami

Witajcie. Chyba wychodzi na to, że wtorek będzie dniem pisania newsów, a więc jedziemy.

1. Dodałem obsługę kilku serwerów naraz korzystając z jednego klienta i portu.

2. Dodałem automatyczne otwieranie kanałów Game-Chat dla graczy oraz Help dla Tutorów.

3. Poprawiłem kolejną część opisów i atrybutów itemów oraz potworów.

4. Dodałem 6 kolejnych expowisk, 3 dla Rookgaardu (Rotworm Lair, Dwarf Mines, Tarantula Cave) oraz 3 dla Luminis (Amazon Camp, Orc Land, Dworc Hole).

5. Zmieniłem wyświetlanie czarów z kanału Default na pomarańczowy napis oraz dodałem wyświetlanie prostych emotek w ten sam sposób.

6. Dodałem dokładniejszy opis serwera, podziału na edycje i kilka innych.

Po dokładniejszy opis zapraszam standardowo na forum.

Nowe tereny i zmiany

Minął tydzień, a to oznacza, że czas na kolejnego newsa. Aby zmniejszyć ilość tekstu, na stronie głównej będą tylko główne większe punkty co się udało zrobić, a dokładniejszy opis znajdzie się w wątku na forum.

1. Pojawiła się nowa lodowa wyspa Glacius oraz drugie miasto początkowe Luminis.

2. Wraz z wyspami pojawiło się więcej domków, 4 na Rookgaardzie i 4 na Luminis.

3. Zostały dodane kolejne czary.

4. Poprawiłem grupy postaci w grze (tutor, senior tutor, GM, CM).

5. Pojawiła się Wyspa Świętego Mikołaja wraz ze Świętym.

6. Poprawiłem system kupowania przedmiotów.

7. Dodałem Blind Orca, poprawiłem bankiera oraz działanie run.

8. Prace nad addonami dalej trwają.

Po szczegóły zapraszam do wątku na forum i zachęcam do komentowania zmian.

Do zobaczenia w grze i na forum. Odliczamy czas do Nowego Szczęśliwego Roku 2017 i 1 stycznia :D